Pokojowe protesty w Berlinie

W Berlinie odbyły sie pokojowe protesty. Artykuł dostępny jest na stronie Theguardian.com

tłumaczenie via google.translate :

Tysiące protestujących w Berlinie przeciwko przekazywaniu broni Ukrainie
Pod Bramą Brandenburską gromadzi się około 13 000 osób, gdyż demonstracje odbywają się także w innych niemieckich miastach.

Tysiące ludzi wzięło udział w demonstracji w centrum Berlina, aby zaprotestować przeciwko przekazaniu Ukrainie większej ilości broni, wzywając niemiecki rząd do deeskalacji kryzysu poprzez utorowanie drogi do negocjacji z Władimirem Putinem.

Policja oszacowała, że ​​w Powstaniu dla Pokoju pod Bramą Brandenburską, zorganizowanym przez Sahrę Wagenknecht, zbuntowaną członkinię Partii Lewicy i doświadczoną działaczkę feministyczną Alice Schwarzer, wzięło udział 13 000 osób.

Organizatorzy twierdzili, że wzięło w nich udział aż 50 tys. Podobne demonstracje odbyły się w innych niemieckich miastach.

W przemówieniu podczas protestu Wagenknecht mówił o „początku inicjatywy obywatelskiej” i „sygnale startowym dla nowego, silnego ruchu pokojowego w Niemczech”. Powiedziała, że ​​demonstrantów zjednoczył fakt, że nie czuli się reprezentowani przez rząd Olafa Scholza i jego minister spraw zagranicznych Annalenę Baerbock w sprawie ich decyzji o dostarczeniu Ukrainie broni.

Źródło:
https://www.theguardian.com/world/2023/feb/25/thousands-protest-in-berlin-against-giving-weapons-to-ukraine

Leave a Reply